Meie projektijuhid Allar Kuusk ja Klaus Treimann on mõlemad"Aasta Ehitaja 2017"nominendid

Keda pärjatakse tiitliga „Aasta Ehitaja 2017“?

Üks  „Aasta Ehitaja 2017“ nominent on meie  projektijuht Allar Kuusk.
Allar Kuusk vastutas projektijuhina Sepapaja Selveri valmimise eest: 2000 m2 suuruse brutopinnaga ajalooline hoone rekonstrueeriti ja ehitati ümber kaupluseks.
Renoveerimise käigus tuli arvestada üheaegselt nii Tellija nõudmisi kui Selveri soove: Allar Kuusk suutis leida lahendused, arvestades nende mõlemaga.
Sepapaja Selveri ehitus koosnes lisaks ehituse peatöövõtule ka projekteerimisest, ajagraafik oli väga pingeline ja nagu renoveeritavate objektide puhul ikka, tuli ette ka üllatusi, mis vajasid lahendamist. Projektijuht Allar Kuuske on iseloomustatud kui äärmiselt korrektset ja täpset juhti, kes igas olukorras otsib lahendusi – probleemide puhul ta ei oota, et keegi teine neid lahendama asub, vaid võtab ise initsiatiivi ja vastutuse. Tema objektid valmivad pigem päev varem, kui hiljem.
Üks "Aasta Ehitaja 2017“ nominent  on meie  projektijuht Klaus Treimann
Klaus Treimann on Brüsselis asuva Eesti Vabariigi alalise esinduse administratiivhoone renoveerimistööde ja vastuvõtuala laienduse ehitustööde projektijuht.
Ehitustööde planeerimiseks, kõikide materjalide tellimiseks ja alltöövõtu
hangete ning lepingute sõlmimiseks oli kokku aega paar kuud ning lepinguliste ehitustööde
teostamiseks vaid 5 kuud. Hoone anti tellijale üle kokkulepitud tähtajal.
Peamised lepingulised tööd olid olemasoleva hoone osaline renoveerimine, sh siseviimistluse uuendamine, tehnosüsteemide ümberehitus, sissepääsuala terviklik ümberehitus, kuulikindlate seinte ehitus, turvapöördukse paigaldus, samuti hoone esimese korruse ümberehitus, mööbli paigaldus ja hoone kogukõrguses evakuatsiooniredeli ehitus. Lisaks sellele oli vajalik vastuvõtuala laiendus (sh lammutus- ja kaevetööd, kandekonstruktsioonide ehitus, kõikide
tehnosüsteemide ehitus, haljastustööd, siseviimistlustööd, mööbli paigaldus).
Tööde korraldamisel tuli arvestada asjaoluga, et ehitusaegselt on hoone igapäevases kasutuses ning hoone laiendus tuleb teha sisehoovi kitsastes oludes, kuhu puudus eraldi ligipääs ning kogu ehituse teenindamine pidi toimuma läbi olemasoleva hoone.
Klausil tuli lühikese ajavahemiku jooksul töötada välja toimiv süsteem, ta ühildas ja planeeris väga täpselt materjalide tarned, tööliste transpordi ning iga väiksemagi ehitusliku töö.